cocktail portské víno

4 cocktaily s portským, ktoré vám spríjemnia leto

Máte radi portské, no na leto sa vám zdá príliš silné? Skúste ho teda v miešanom nápoji! Odskúšali sme pre vás 4 cocktaily, pričom do každého jedného ide iný druh tohto výnimočného vína. Niektoré sú silnejšie a vhodné skôr na večerné posedenie s priateľmi, a niektoré sú zase vhodné ako ľahšie pitie počas horúcich letných dní.

1. Portské Martini

Portské MartiniPotrebujeme:

60 ml portského vína typu Ruby

30 ml vodky

15 ml brusnicového džúsu

V šejkri zmiešajte všetky tri ingrediencie a ľad. Vlejte do pohára na martini a ozdobte olivami. Nazdravie!

2. Biele portské s tonicom

Portské s tonicom

 

Tento jednoduchý nápoj si obľúbi každý z vás, komu sa zdá portské príliš sladké. Vďaka tonicu sa jeho chuť zjemní a mäta s bublinkami dodajú drinku sviežosť.

Potrebujeme:

1 diel bieleho portského vína

1 diel tonicu

ľad

lístky mäty

Do pohára si dajte 5-8 lístkov čerstvej mäty a zasypte ju ľadom. Pridajte rovnaké množstvo bieleho portského a tonicu, poriadne premiešajte lyžicou a máte hotový ľahký letný drink, ktorý si môžete vychutnať pri bazéne alebo pri poriadnej grilovačke… :-)

3. Imperial Port

Imperial PortskéPotrebujeme:

50 ml 10-ročného portského

kvapku 10-ročnej škótskej whisky

V šejkri poriadne premiešajte portské a whisky. Dajte do chladničky a servírujte do pohárov na vermut. Ozdobte pásikom kôry z chemicky neošetrovaného pomaranča.

4. Tawny Crushed

Portské Tawny CrushedNa záver si dáme najjednoduchší z dnešných cocktailov – Tawny Crushed. Možno si poviete, že to ani miešaný nápoj nie je, ale určite ho vyskúšajte. Ovocné tóny portského vína typu Tawny vyniknú naozaj očarujúco!

Potrebujeme:

portské typu Tawny

drvený ľad

Vysoký úzky pohár naplňte až po okraj drveným ľadom. Ľad zalejte portským a vychutnávajte. Spomínali sme už, že je to jednoduchý recept? :-)

 

Pri výrobe tohto článku sme sa inšpirovali stránkami portcocktail.com a fortheloveofport.com. Ak máte nápad na iný miešaný drink s portským vínom, napíšte nám do komentára alebo na obchod@vino-port.sk.

Do degustovania!

Posted in Recepty and tagged , , , , , , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *